Kiedy dotyka cię niepokój Czy poprzez to co przychodzi do ciebie z zewnątrz czujesz się czasami niepewnie i ogarnia cię stres?

Oto krótka historia, którą usłyszeliśmy z Brandon, jak sobie zdrowo radzić z niepokojem. Z niepokojem, który jest wywoływany przez czynniki zewnętrzne.
Stało się to kilka miesięcy temu, kiedy Dalai Lama był w Londynie i zorganizował prywatne spotkanie. Nazewnątrz prywatnej sali, gdzie odbywało się spotkanie, byli protestujący, którzy krzyczeli „Dalai Lama jest fałszywy, Dalai Lama jest fałszywy”. Ludzie w sali zaczęli stresować się przez ten ciągły, rytmiczny krzyk „Dalai Lama jest fałszywy” wchodzący do pomieszczenia. Wreszcie jakaś kobieta spytała go: „Jak pan sobie z tym radzi, to takie stresujące, cała ta nienawiść na zewnątrz”.

Dalai Lama jedynie zaśmiał się i powiedział: „Oni po prostu wyrażają siebie, mają do tego prawo”. Nagle całe napięcie i stres zniknęły, a jedyne co zostało to miłość i współczucie.

Jedyne co przychodzi z zewnątrz to hałas, historia, fikcja. Pamiętaj, tu nie ma nic do naprawy, lecz proste poddanie się i akceptacja tego co jest. Ogromny przeskok ze strachu i lęku do radości i miłości. Można nad tym świadomie pracować.

Żródło: http://thejourneymethod.com/do-you-suffer-from-anxiety/

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2014 Terapia The Journey , Blogger